Testy z etapu szkolnego XLV edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2020,12:15 Aktualizacja: 03-11-2020,12:17
A A A

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych udostępnił zadania testowe z eliminacji szkolnych XLV edycji OWiUR, które odbyły się 23 i 24 października w kilkuset szkołach na terenie całego kraju.

W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań, które do ostatniej chwili były trzymane w tajemnicy.

Pliki z testami do pobrania poniżej. Testy z poprzednich lat są dostępne tutaj.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

eliminacje szkolne owiur, leśna podlaska, ZSCKR Leśna Podlaska, rolnictwo, olimpiada

Eliminacje szkolne XLV edycji OWiUR w Leśnej Podlaskiej

23 października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej (woj. lubelskie) odbyły się eliminacje szkolne XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie przystąpili do olimpijskich...

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Kluczowe daty dotyczące XLV edycji OWiUR:

* etap 1 (eliminacje szkolne) 23-24.10.2020 r.
* etap 2 (eliminacje okręgowe) 16-17.04.2021 r.
* etap 3 (eliminacje centralne) 11-12.06.2021 r.

Treści programowe XLV edycji olimpiady obejmują 11 bloków tematycznych. Uczniowie szkół średnich będą startować w następujących blokach tematycznych:

1.

 Produkcja roślinna

7.

 Technologia żywności

2.

 Produkcja zwierzęca

8.

 Gastronomia

3.

 Architektura krajobrazu

9.

 Agrobiznes

4.

 Ogrodnictwo

10.

 Leśnictwo

5.

 Mechanizacja rolnictwa

11.

 Weterynaria

6.

 Ochrona i inżynieria środowiska

 

 

Patronem medialnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj